Ev Yaşam Warren Buffett, Bill Gates’i Yüzük Alması İçin Trollemiş

Warren Buffett, Bill Gates’i Yüzük Alması İçin Trollemiş

Yazan admin

“The Deals of Warren Buffett Volume 2: The Making of a Mlionaire” isimli kitapta yer alan bilgilere nazaran an prestijiyle dünyanın en güçlü 7. insanı pozisyonunda bulunan Warren Buffett, günümüzden yıllar yıllar evvel Bill Gates’e 400 milyon dolarlık bir nişan yüzüğü almayı tavsiye etti lakin Gates, bu kibar(!) teklifi reddetti.

Berkshire Hathaway CEO’su olan dünyaca ünlü iş insanı Warren Buffett, birebir vakitte Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates’in epeyce yakın bir arkadaşı. Kitapta yer alan bilgilere nazaran Buffett, Gates 1993 yılında mevcut eşi Melinda ile evlenmeye hazırlanırken Gates’e kendisinin 1951’de evlenirken servetinin yüzde 6’sını nişan yüzüğüne verdiğini söyledi ve onun da benzerini yapması gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Warren Buffett, Bill Gates’e kendi şirketinden yüz milyonlarca dolarlık bir yüzük almayı teklif etti

Öyküye nazaran Gates ve müstakbel eşi Melinda, 1993’te yüzük almak için ABD’nin Omaha kentine uçtu. Buffett, çifti şahsen havaalanından aldı ve onları yaklaşık dört yıl evvel satın almış olduğu mücevher şirketi Borsheims’a götürdü. Buffett burada Gates’e kendi nişan yüzüğü için harcadığı serveti örnek göstererek kendisinin de birebirini yapmasını tavsiye etti. Elbetteki bu tavsiye, yüzük şahsen Buffett’ın şirketinden satın alınacağı için daha çok bir “trolleme” teşebbüsüydü.

O günlerde serveti sadece 6,2 milyar dolar olan Gates, Buffett’ın bu espriyle karışık teklifini reddetti. Buffett, Gates’i trollemeye çalıştığı gün ile ilgili olarak, “O pazar günü, umduğum kadar büyük(!) bir gün geçirmedik” sözlerini kullanıyor. Gates, nişan yüzüğü için yüz milyonlarca dolar harcamasa da 1994 yılında Melinda ile evlendi ve 25 yılı aşkın müddettir evlilikleri devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için çerezleri Kabul Etmeniz lazımdır Kabul Et Gizlilik Politikası