Ev Teknoloji Türk Telekom, Büsbütün Yerli eSIM’i Kullanıma Sundu

Türk Telekom, Büsbütün Yerli eSIM’i Kullanıma Sundu

Yazan admin

Direkt bir aygıta gömülü olarak programlanabilen dijital eSIM, dünyada güzelce yaygınlaşmaya başladı ve Türk Telekom da geçtiğimiz haftalarda bu teknolojiyi Türkiye’de yerli bir formda uygulayacaklarını lisana getirmişti. Türk Telekom’un CEO’su, yeni yaptığı bir açıklamayla birlikte büsbütün yerli bir halde üretmiş oldukları eSIM teknolojisini, Türkiye’deki kullanıcılara sunmaya başladıklarını duyurdu.

Türk Telekom, eSIM teknolojisini hem kişisel hem de kurumsal müşterilerine sunmak için hazır olduklarını lisana getirirken, bu hizmetin müşteriye büsbütün fiyatsız verileceğinin de altını çizdi. Şirketin maksadı, eSIM uygulamasını akıllı telefondan otomotiv bölümüne kadar birçok farklı bölümde yaygınlaştırmak.

eSIM için kullanıcılardan ekstra bir fiyat talep edilmeyecek

Türk Telekom’un geliştirmiş olduğu eSIM ile birlikte Türkiye, büsbütün yerli teknoloji ile eSIM üretebilen dördüncü ülke oldu. eSIM’in dijital olması nedeniyle evvelki sim kartlarıyla birlikte yaşanan çalınma ve kaybolma üzere sorunlar de ortadan kaldırılmış oldu.

Türk Telekom, müşterilerin hiçbir ek fiyat ödemeden ve numaralarını değiştirmeye gerek kalmadan e-SIM uygulamasına geçebileceklerini lisana getirdi. Yeni aboneler ise eski tarza hiç gerek kalmadan direkt olarak eSIM tercih edebilecek.

Şirketin CEO’su Ümit Onal, eSIM ile ilgili fikirlerini şu sözlerle tabir etti; “Yüzde yüz yerli teknoloji ile eSIM üreten dört ülkeden biri olduk. Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hâle getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık. Etraf dostu ve inançlı teknoloji eSIM ile ferdî ve kurumsal müşteri tecrübesini zenginleştirmeye devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için çerezleri Kabul Etmeniz lazımdır Kabul Et Gizlilik Politikası