Ev Yaşam Sarı Taksilerden Uber Atağı: Yargıya Başvurulacak

Sarı Taksilerden Uber Atağı: Yargıya Başvurulacak

Yazan admin

Geçtiğimiz saatlerde sizlerle paylaştığımız bir haberde İstinaf Mahkemesi’nin, Uber’in Türkiye’de faaliyet göstermeye devam edebileceği istikametinde bir karar aldığını aktarmıştık. Bu karar, beklendiği üzere pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi ve İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Lideri Eyüp Aksu, haklarını arayacaklarını söz etti.

Sputnik Türkiye’ye açıklamalarda bulunan Aksu, “Önceki yıllardaki üzere hareket yapmayacağız. Yargı yoluna başvuracağız ve yalnızca hukuk alanında hakkımızı arayacağız” sözlerini kullanırken; İstinaf Mahkemesi’nin kararındaki büyük özel araçlarla nakliyatın haksız rekabete yol açtığı sözüne dikkat çekti ve yeni kararla yalnızca T plakalı ticari taksilerin uygulamayı indirerek Uber nakliyatı yapılabileceğini lisana getirdi.

Uber: Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi sürücülerine sunmaya devam edeceğiz

Sputnik Türkiye’nin Uber’i sadece T plakalı ticari taksiler kullanabilecekse varlığına neden karşı çıktıklarıyla ilgili soruya ise Aksu, “Yurt dışı menşeili bu firmanın çalışmaması, ulusal ve yerli olması lazım halinde cevap verdi.

İstinaf Mahkemesi’nin kararını kıymetlendiren bir Uber Küresel sözcüsü ise hususla ilgili olarak, “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf Mahkemesi, Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için memnunuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi sürücülerine sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için çerezleri Kabul Etmeniz lazımdır Kabul Et Gizlilik Politikası