Ev Oyun Oyunu Uygunlaştıran En Yeterli 10 The Sims 3 Modu

Oyunu Uygunlaştıran En Yeterli 10 The Sims 3 Modu

Yazan admin

Sims 3 o kadar uygundu ki The Sims 4 piyasaya sürüldükten sonra bile sims severler serinin eski oyununu oynamaya devam ettiler. Bu eski oyuna geri döndüğünüzde, modlar en uygun tecrübesi elde etmek için çok kıymetlidir. Neyse ki, Sims modlama topluluğu çok büyük ve faal çalışıyor. Onca modun içerisinden bir liste yapıp 10 adete daraltmak oldukça güçlü oldu.

  1. Master Controller Mod

Bu mod, kentinizin tüm nüfusunu yönetmek için menüler içerir! Ayrıyeten sakal ve kaş üzere birden fazla yüz kılı seçeneğine sahiptir. İstediğiniz vakit daha fazla Sim ekleyebilir yahut büsbütün kaldırabilirsiniz, “Master Control” nitekim tüm oyunun denetimini size verir. Mod, arızalı Sim yahut konutları resetlemenize ve ayrıyeten nüfus ve meslek istatistikleri üzere kentin demografik özelliklerini öğrenmenize müsaade verir. “Master Control” moduyla birlikte gelen o kadar çok şey var ki hayal kırıklığına uğramayacaksınız.


Bu mod ile birlikte birçok özelleştirme seçeneğine sahip olacaksınız.

  1. Story Progression Mod

Bu mod, temel oyunun öykü ilerlemesini alır ve bir üst düzeye koyar. Kasaba Simleri hayatlarına gerçekçi bir formda devam edecek, evlenecek, ayrılacak, iş değiştirecek ve bebek sahibi olacak. Hünerlerinde, mesleklerinde, ilgilerinde ve ömürlerinde ilerlemeleri için dünyanızdaki etkin olmayan yerleşik Sim’leri makul istikametlere itebilirsiniz. Ayrıyeten, kentteki tüm simlerin davranışları için ayarlanabilir bir sistem ekler. Mod, oyundaki demografiyi de denetim etmenizi sağlar. Örneğin, nüfusu sınırlamaya karar verebilir, kaç sim’in öleceğini, evleneceğini, çocuk sahibi olacağını ve hatta kaçının vampir olması gerektiğini seçebilirsiniz. Kasabadaki rastgele bir sim için marifetler, özellikler, bağlantılar, hamilelik parametrelerini manuel olarak ayarlayabilirsiniz, yalnızca simülasyonlarınızla değil. Story Progression, koleksiyonunuza eklemek için oyununuzu süratle değiştiren ve dünyanın daha gerçek hissettirmesine yardımcı olan hakikaten kusursuz bir moddur.


Story Progression modu ile her simi tek tek takip edebilirsiniz.

  1. OverWatch Mod

Bu, temel olarak gecikmeye yardımcı olan, fakat öteki birçok kullanım alanına sahip olan şık bir moddur! Çoğunlukla oyununuzu temizlemenin bir yoludur. OverWatch Mod ile TV’leri ve müzik setlerini kapatabilir, eksik simleri sıfırlayabilir, otomobilleri ve simleri kaldırabilir, ölüleri temizleyebilir, envanteri temizleyebilirsiniz. Oyunu sıkıntısız hale getiren başka özellikler de modun bünyesinde mevcut. Overwatch’ın bir ekstrası da, aslında kendi hile listenizi oluşturabilmenizdir, böylelikle gerekli hileleri aramaya devam etmek zorunda kalmazsınız. Sizin için kullanılabilir olmasını istediğiniz hileyi arayüze bir defa yazmanız yeterlidir! Bu modu bulduğunuz için çok keyifli olacaksınız!


  1. Woohooer Mod

Woohooer modu, The Sims’in romantik taraflarını sevenler için çok değerli bir moddur. Bu mod, siber woohooing, “profesyonel hizmetler” sipariş etme yeteneği, cilveli diyaloglar ve romantik bir çöpçatan işe alma özelliklerini getiriyor. Oyunun hayranıysanız ve simlerinizin aşk hayatına biraz daha fazla sokmak istiyorsanız, bu mod tam size nazaran.


Köpük partisinden bir imaj.

  1. More Traits for All Ages Mod

Sims oyunlarında karakter özelliklerini seçmek, buna karar vermek, özellikleri seçmek son derece zordur. Korkmayın, “Traits for All Ages” Modu burada. Kimileri için bu değerli bir şey olmayabilir, fakat birden fazla için her yaşta müsaade verilen azamî özelliklerde bir artış, tecrübenize hayli önemli bir katkı sağlar. Mod, simlerinizin eğlenmesi için daha fazla karakter özellikleri ekler ve onları daha eşsiz hale getirmenize müsaade verir.


“Quirky” ismindeki kişilik özelliği, kişinin zayıf bir moda anlayışı olacağı manasına gelir.

  1. Midnitetech’s Career Mods

Bu mod paketi oyun bir ton içerik ve meslek ekler. Gazetecilik, araştırmacılık, zanaatkarlık, mahsul çiftçiliği, müzisyenlik, hayalet avcılığı, muhasebecilik, okyanus bilimcilik, iç mimarlık ve hatta Disney World’de meslek üzere seçenekler ekler. Sözün tam manasıyla, bu modda keşfedilecek epey çok şey var! Hayalinizdeki işte başarılı olun ve olmak istediğiniz kişi olun, ortalarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda Meslek ile fırsatlar sonsuzdur. Listelenen tüm meslek fırsatlarını ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.


  1. Traveler Mod

Traveler modunu keşfetmek The Sims 3 oynamanın en keyifli yanlarından biridir. Birçok insanın gerçek hayatta çeşitli yerlere seyahat edip farklı beşerlerle tanışmak üzere imkanları olmuyor. Traveler modundan evvel, The Sims 3’de yeni bir kente taşınma bahtınız çok güçtü. Artık tüm kontaklarınızı, ilgilerinizi yahut arkadaşlıklarınızı kaybetmek zorunda kalmadan en sevdiğiniz tatil noktasına yahut sim evrenindeki istediğiniz rastgele bir dünyaya gidebilirsiniz. Sonunda hayatınızda sahip olduğunuz herkesi kaybetmeden istediğiniz yere gidin ve istediğiniz herkesi yanınızda getirin! “Home Sweet Home” bu modla biraz daha hale geliyor hale geliyor.


  1. Apartment Mod

Apartment modu, bir konut sahibi yahut mesken sahibi olarak oynayabileceğiniz eğlenceli moddur. Artık komşuluk bağlantıları için oda arkadaşlarınızın olmasına gerek yok. İsterseniz yalnızca mesken sahibi olarak oynamaktan da nitekim keyif alabilirsiniz. Bu mod ayrıyeten bozuk aygıtları tamir etmenize ve bunun için ödeme almanıza ve kira toplamanıza müsaade verir. Dairenizdeki sabit oda arkadaşlarının kasvetini ortadan kaldırır ve çok daha fazla rol yaparak oyun oynamanıza müsaade verir, ayrıyeten modla birlikte gelen ekstralar da epeyce eğlenceli.


  1. No Intro Mod


  1. Zerbu’s Ultimate Career Mod

İşte bu hakikaten olağanüstü bir mod. Başta biraz evvel bahsettiğimiz meslek modunu andırsa da, bu büsbütün farklı yeteneklere sahip farklı bir moddur. Zerbu’s Ultimate Career ile sim’inizin çalışma ve okul alanı üzerinde tam denetime sahip olursunuz. Sonunda simlerinizle çalışmaya ve çalışma alanıyla etkileşime girmenize müsaade verilir. Simlerinizle okula gidebilir ve aktivitelere bilfiil katılabilirsiniz! Hatta işinizi direkt etkileyebilirsiniz. Bir polis karakolunda etkileşim içinde bir patlama yaşayabilir, denizcilik mesleğinizde kendinizi geliştirebilir yahut yeni bir Gordon Ramsay olabilir ve kendi mutfağınızı yaratabilirsiniz. Oyun tecrübenizi derinden etkileyecek çok eğlenceli bir mod olan Zerbu’s Ultimate Career ile yazımızı noktalıyoruz.


İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için çerezleri Kabul Etmeniz lazımdır Kabul Et Gizlilik Politikası