Ev Sağlık Covid-19 Aşıların Tutabileceğimiz 70 Derecelik Depolar Ülkelerde Olmaması Bir Sorun Mu?

Covid-19 Aşıların Tutabileceğimiz 70 Derecelik Depolar Ülkelerde Olmaması Bir Sorun Mu?

Yazan admin

Profesör Doktor Mehmet Ceyhan açıkladığına göre Korana Virüsün ( Covid-19 ) aşısı bulunsa bile aşıların uygulanması 6 ayı alabilir. Bu kadar uzamasının nedeni ise ülkelerde aşıları saklayacak 70 Derecelik Depoların olmaması bu yüzden bu altyapıyı tasarlamak 6 ay çıkabilir ve buda bir soruna yol açıyor vaka sayıları gün geçtikçe ülkemizde artmaya başladı bu işler daha büyük bir sorun olmadan inşallah hemen bir yolunu bulurlar. Geçtiğimiz günlerde peş peşe söylenen güzel haberler herkesi bir yönden mutlu etmiştir.

Covid-19 Aşısı Ne Kadar Olacak?

Söylenenlere göre 1 tozu 159 TL 2 tozu ise 318 TL den belirlendi. BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen korona virüs aşısı piyasadaki fiyatını AMD ile yapılan anlaşmada fiyatı 19,5 Dolar ( 159 TL ) olacağı söylendi.

BİLGİ

Profesör doktor Ceyhan dediği söz : Milyonlarca kutu aşıyı depolayacağınız eksi 70 derece depolar yok ülkelerde. Bu demektir ki önce bu altyapının hazırlanması lazım, oldukça pahalı bir iş bu. Uç noktalara eksi 70 derecede göndermek daha zordur, onların sağlanması lazım, gidilecek yerlerdeki depolarda bu ortamın sağlanması lazım. Ama siz eksi 70 derecelik dolapları her yere dağıtamayacağınız için daha az merkezlerde uygulanacak demektir. Bu ciddi bir sorun, bunun aşılmasına çalışılıyor, süre çok kısa. Su çiçeği aşısında da böyle bir problem vardı; ama süre vardı ve birkaç sene içinde o aşı buzdolabında saklanabilir hale getirildi

Daha Fazlası İçin: https://secogren.com/category/saglik/

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için çerezleri Kabul Etmeniz lazımdır Kabul Et Gizlilik Politikası